Gdzie na najlepsze jagodzianki we Wrocławiu? TOP 6 miejsc[2023]

Sezon jagodowy w pełni, dlatego przygotowałem dla Was listę miejsc, w których dostaniecie najlepsze jagodzianki we Wrocławiu! TOP 6 miejsc!

Wypełnione po brzegi jagodami słodkie bułeczki… Kto ich nie uwielbia? Sezon w pełni, dlatego przygotowałem dla Was listę miejsc, w których dostaniecie najlepsze jagodzianki we Wrocławiu! Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy… I podzielcie się ze znajomymi! 🙂

Przeczytaj również: Gdzie na śniadanie we Wrocławiu? TOP 5 miejsc! [2023].

ZAPRASZAM NA MOJE KONTO NA INSTAGRAMIE. KLIKNIJ TUTAJ!

SPRAWDŹ: OdNowa Bistro – Kapitalne jedzenie pod nasypem!

GDZIE NA NAJLEPSZE JAGODZIANKI WE WROCŁAWIU?

GIGI CUKIERNIA

Gdzie: ul. Świeradowska 51/57 we Wrocławiu.

Facebook: Gigi cukiernia.

Cena za jagodziankę: Około 31 zł.

Gigi to miejsce znane i niezwykle lubiane przez wielu wrocławian. Znajdziemy tu rewelacyjne wypieki oraz tytułowe jagodzianki, które sprzedawane są w dwóch wersjach. Pierwsza to klasyczna, zamknięta bułka z jagodowym nadzieniem. Druga charakteryzuje się otwartą, wypełnioną jagodami formą, kruszonką i kapką kwaśnej śmietany z cukrem na wierzchu. Ja miałem przyjemność skosztować opcji nr 1 i muszę powiedzieć, że była re-we-la-cyjna. Cechy charakterystyczne? Bardzo dużo nadzienia, pulchna struktura i idealny balans słodkości z kwaskowością. Jagodzianka z Gigi nie jest wybitnie duża, ale ma wszystkie parametry, by nazwać ją królową wrocławskich jagodzianek. Jest cudownie smaczna, ale i nie najtańsza. Musimy za nią zapłacić około 31 zł. Mimo wysokiej ceny spróbowanie jej co najmniej raz w sezonie to totalny must have!

PIEKARNIA FOOD & GARDEN

Gdzie: ul. Niedźwiedzia 5 we Wrocławiu.

Facebook: Piekarnia Food & Garden.

Cena za jagodziankę: 19 zł.

Piekarnia Food & Garden rozkochała mnie swoimi pączkami i croissantami z pistacją. Bez owijania w bawełnę mogę powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc z wypiekami, które można odwiedzić we Wrocławiu. Jakie jagodzianki możemy tutaj dostać? Porównałbym je do tych, które możemy dostać w Gigi – górują jednak wielkością. Są soczyście wypełnione jagodami i również znajdziemy w nich idealny balans pomiędzy słodyczą i kwaskowością. Do tego cienkie ciasto, chrupiąca kruszonka i lukier… Całość rozpływa się w ustach i jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Za jagodziankę zapłacimy tutaj 19 zł, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć – jest warto!

POKO BAKERY

Gdzie: ul. Św. Antoniego 2/4 we Wrocławiu.

Facebook: Poko Bakery.

Cena za jagodziankę: 19 zł.

Poko Bakery to miejsce, które możemy znaleźć bliżej centrum Wrocławia. Jego znakiem rozpoznawczym mogą być croissanty, wypełnione dobrocią rollsy, danisze oraz właśnie tytułowe jagodzianki. Z pozoru wyglądają na dosyć płaskie, ale nadrabiają za to swoją długością. To opcja, która przypadnie do gustu osobom, które w jagodziankach stawiają na słodkość. Taka jest właśnie fuzja wszystkich występujących tu smaków. W porównaniu do innych testowanych jagodzianek nadzienia jest delikatnie mniej, jest bardziej płynne i rozlewające się. W tym przypadku to dobra wiadomość, ponieważ biorąc pod uwagę solidną obecność kruszonki i lukru, mogłoby być tutaj zbyt słodko. A tak jest bardzo smacznie, syto i słodziutko. Jagodzianka w Poko Bakery kosztuje 19 zł i bardzo mocno polecam jej przetestowanie!

Sezon jagodowy w pełni, dlatego przygotowałem dla Was listę miejsc, w których dostaniecie najlepsze jagodzianki we Wrocławiu! TOP 6 miejsc!

PIEKARNIA PLON

Gdzie: ul. Buraczana 2A, ul. Mrągowska 80B we Wrocławiu.

Facebook: Piekarnia PLON.

Cena za jagodziankę: 23 zł.

Piekarnia PLON bardzo szybko stała się wrocławskim, wypiekowym pewniaczkiem. Odwiedzając to miejsce klient ma możliwość bezpośredniego kontaktu z piekarzem i może podpatrzeć jak wygląda produkcja wszystkich sprzedawanych w tym miejscu dobroci. Króluje tu pieczywo, ale nie brakuje również croissantów, briochek, chałki oraz oczywiście jagodzianek. Już na pierwszy rzut oka widać, że są bardzo solidnie wypełnione jagodami, które po cichu spoglądają na nas bezpośrednio spod kruszonki. Całość jest mocno wypieczona, pulchna, a karty rozdają tutaj słodkie akcenty. Jagodzianka w PLONIE kosztuje 23 zł i powiem krótko – jest definitywnie warta grzechu!

CHLEBOTEKA

Gdzie: ul. Ruska 64/65, ul. Tęczowa 57, ul. Piękna 21, ul. Wita Stwosza 39, ul. Zwycięska 20a we Wrocławiu.

Facebook: Chleboteka.

Cena za jagodziankę: 19 zł.

Chleboteka to kolejne miejsce na liście, które znajdziemy bliżej centrum miasta, w kilku lokalizacjach i które jest wypełnione wieloma dobrociami – od rzemieślniczych wypieków, po pyszne słodkości. Jakie są jagodzianki z Chleboteki? Mocno drożdżówkowe, przypominające te domowe oraz solidnie wypełnione słodkim, płynnym jagodowym nadzieniem. Jest to perfekcyjna opcja dla osób, które w jagodziankach stawiają na słodycz – bardzo dużo kruszonki, trochę słodkiego lukru i zdecydowane, słodkie nadzienie. Jagodzianka z Chleboteki to koszt 19 zł i w sezonie koniecznie musicie jej spróbować!

BONUSOWOCUKIERNIA SPYCHAŁA

Gdzie: ul. Pereca 12 we Wrocławiu.

Cena za bułkę z bitą śmietaną i jagodami: 11 zł.

Cukiernia Spychała to wrocławska legenda, która swoją działalność rozpoczęła w 1945 roku! Można zamówić tutaj różnego typu ciasta, torty, ale nie brakuje też świeżych wypieków, w tym wspomnianych przeze mnie wyżej bułek z bitą śmietaną i jagodami. To pozycja, którą w rankingu uwzględniłem bonusowo, ponieważ nie jest to typowa jagodzianka. Nie miał bym jednak sumienia o niej nie wspomnieć. Będąc w okolicach Dworca Głównego po prostu musisz odwiedzić Spychałę i skosztować tego smakołyku. Bułeczka jest mocno pulchna, sowicie okraszona kruszonką i posypana cukrem pudrem. W środku znajdziemy przepyszną, słodką bitą śmietanę, w skromnym towarzystwie jagody. W skromnym, ale też zauważalnym i podkreślającym świetny smak całości. Pycha, pycha i jeszcze raz pycha. No i ta cena… Za bułkę zapłacimy 11 zł, co nie wydaje się być aż nadto wygórowaną ceną. Mocno polecam przetestować!

Gdzie na jagodzianki we Wrocławiu? Myślę, że po przeczytaniu tego wpisu nie będziecie mieli już wątpliwości! SMACZNEGO!

Article Categories:
Cukiernia · Piekarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Don't Miss! random posts ..