Fratelli – solidna włoska pizza na Różance

O tym, że wrocławska Różanka jest bliska mojemu sercu podkreślałem już niejednokrotnie. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że pojawiają się tutaj lokale gastronomiczne, w których można naprawdę dobrze zjeść i miło spędzić czas.


Zapraszam Was na relację z moich niedawnych odwiedzin w pizzerii Fratelli!

Miejsce

Fratelli możemy znaleźć przy dość mocno ruchliwej ulicy Obornickiej 70 we Wrocławiu. Z jednej strony miejscówka fortunna bo bardzo łatwo dojrzeć ją z ulicy, z drugiej strony na ogródku momentami może być dosyć gwarno. Po kilku minutach przestajemy jednak zwracać na to szczególną uwagę. Jak już jesteśmy przy temacie ogródka – możemy podzielić go na dwie strefy. Pierwsza z nich to ta docelowa, w której możemy zasiąść przy stoliku na rzucających się w oczy żółtych krzesłach, druga z kolei to miejsce gdzie możemy poczuć się jak na plaży i elegancko rozprostować nogi na leżaku. Myślę, że ta fuzja to wyśmienite rozwiązanie, dzięki któremu klient może sam zdecydować w jakim otoczeniu zje zamówione przez siebie danie. Strefa chill’outowa bardzo mocno zyskuje, szczególnie w letnie wieczory.

Wnętrze również jest niezwykle klimatyczne. Wchodząc do Fratelli możemy poczuć genialny zapach świeżo wypiekanej pizzy. Rządzą tutaj szare, czarne i ceglane akcenty. W oczy rzuca się piękny bar, obok którego możemy dostrzec monumentalny piec czy też stanowisko z odpoczywającym drewnem. Spodobało mi się także nieoczywiste oświetlenie lokalu. Po zakończonym sezonie letnim na pewno skuszę się na konsumpcję wewnątrz. 

Co zjeść?

We Fratelli oczywiście króluje włoska pizza. Możemy zamówić taką, której podstawą będzie sos pomidorowy, biały lub warzywny. Z dodatkami – do wyboru do koloru. Restauracja chwali się, że korzysta jedynie z oryginalnych włoskich składników. Do picia możemy zamówić piwko, aperitivy, spritze, kawkę czy też standardowe zimne napoje. Zastanawia mnie trochę podpis PIZZA-CAFE-MUSICA pod logiem Fratelli. O ile pizza w tym schemacie jest oczywista to nie wiem czy to miejsce kojarzyć się będzie zarówno z kawą jak i muzyką. Aktualne menu na sierpień 2022 roku znajdziesz TUTAJ.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:  #2 Odtwarzamy smaki - gofry z jajkiem i boczkiem z Dinette

Zdecydowałem się zamówić dwie pozycje – pizzę NAPOLI z sosem pomidorowym, mozzarellą, salami napoli, provolone, oliwką i porem (35 zł) oraz pizzę CARBONARA z sosem białym, kremem parmezanowym, mozzarellą, guanciale, pecorino oraz pieprzem (37 zł). Nie minęło 15 minut i na stole pojawiły się dwa kusząco wyglądające placki. Na początku zastanawiałem się czy nie są delikatnie zbyt mocno wypieczone natomiast pierwszy kawałek rozwiał moje wątpliwości. Ciasto było bardzo dobre, chrupiące na zewnątrz i wilgotne w środku. Brakuje trochę żeby przebić moją ulubioną pizzę z Si, o której możecie przeczytać TUTAJ, ale jest naprawdę bardzo solidnie. Oba sosy – pomidorowy i biały są esencjonalne i smaczne. Do dodatków również nie miałbym sumienia się przyczepić, chociaż w NAPOLI nie udało mi się dostrzec obecności zarówno oliwki jak i pora. Do pizzy dostajemy do wyboru oliwy – czosnkową, chilli bądź truflową. Co tu dużo mówić, jest klasa. 

Ceny

Mogę powtarzać jedynie często podkreślany przeze mnie wniosek. Tanio to już było. Pizza w przedziale cenowym od 20 do nawet 40 złotych nie powinna już nikogo dziwić. W przypadku Fratelli uważam, że cena jest odpowiednia do warunków jakie oferuje konkurencja, ale przede wszystkim do tego co otrzymujemy na talerzu. Pizza jest bardzo smaczna, odpowiednich rozmiarów i warta wydanej sumy. Zaznaczam na liście do ponownego odwiedzenia a Was zapraszam do odwiedzin i indywidualnej oceny ☺.

Fratelli
ul. Obornicka 70,
51-114 Wrocław
Tel.: 513 666 335

Ceny podane we wpisie z różnych przyczyn mogą się zmienić więc przed odwiedzeniem restauracji
warto zapoznać się z aktualnym cennikiem.

Article Categories:
pizza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Don't Miss! random posts ..