Gdzie we Wrocławiu na eklery i ptysie? (LISTA 2023)

Eklery i ptysie to słodkości, które mógłbym jeść codziennie, o każdej porze dnia i nocy. Dla mnie zdecydowanie królują ich bardziej nowoczesne wersje z kruszonką, ale te tradycyjne są również warte grzechu! W tym wpisie dzielę się z Wami wrocławskimi miejscówkami, w których miałem okazję zjeść pyszne eklery i ptysie!

Eklery i ptysie to słodkości, które mógłbym jeść codziennie, o każdej porze dnia i nocy. Dla mnie zdecydowanie królują ich bardziej nowoczesne wersje z kruszonką, ale te tradycyjne są również warte grzechu! W tym wpisie dzielę się z Wami wrocławskimi miejscówkami, w których miałem okazję zjeść pyszne eklery i ptysie!

Gdzie we Wrocławiu na eklery i ptysie? Oto lista moich faworytów:

1. CHMIEL KAWĘ

Gdzie?: ul. Szewska 27A we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Chmiel Kawę.

Cena eklera: 18 zł.

Pyszny ekler z kruszonką, bardzo intensywny w smaku i solidnych rozmiarów. Myślę, że w skali jakość/cena/rozmiar jest to zdecydowany lider w moim zestawieniu.

2. WARSZTAT FOOD & GARDEN

Gdzie?:  ul. Niedźwiedzia 5 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Warsztat Food & Garden.

Cena eklera: 23 zł.

Miejsce, w którym eklery są różnorodne, pysznie nadziane i podawane z kruszonką. Będąc w restauracji bardzo serdecznie polecam domówić sobie na deser.

3. TORTOWNIA MACARON PRESENT

Gdzie?: ul. Kościuszki 20 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Tortownia Macaron Present.

Cena eklera: 16 zł.

Ekler w Tortowni podawany jest w bardziej tradycyjnej wersji, bez kruszunki. Ja załapałem się na fuzję kremu pistacjowego z maliną, która była przepyszna!

4. NANAN

Gdzie?: ul. Kotlarska 32 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Nanan.

Cena eklera: 21 zł.

Bardzo smaczny, orzechowy ekler z kruszonką. Jak dla mnie mógłby być ciutkę większy, ale nie zmienia to faktu, że był bardzo smaczny. Fajnego klimatu dodaje też bardzo przytulne i ciepłe wnętrze Nanan.

5. CUKIERNIA WUZET

Gdzie?: ul. Przyjaźni 64 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Cukiernia Wuzet.

Cena eklera: 9 zł.

Cukiernię Wuzet odwiedziłem w celu przetestowania tytułowej wuzetki – wyszedłem również z eklerkiem ze słonym karmelem. W tym przypadku zdrobnienie nazwy jest celowe, ponieważ porcja była dość mała. Odpowiada jednak zarówno cenie jak i walorom smakowym.

6. RESTAURACJA TARASOWA

Gdzie?: ul. Wystawowa 1 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Restauracja Tarasowa.

Cena ptysia: 29 zł.

Ptyś z Tarasowej był słodkim zakończeniem mojej wizyty w tej restauracji. Muszę przyznać, że było to prawdziwe niebo w gębie – ekler z kruszonką, pysznym kremem i lodami okazał się prawdziwym strzałem w 10-tkę!

7. VAFFANAPOLI

Gdzie?: ul. Włodkowica 13 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: VaffaNapoli.

Cena ptysia: 23 zł.

Co prawda VaffaNapoli specjalizuje się w wypiekaniu neapolitańskiej pizzy i makaronach, ale jak widać można też się słodko zaskoczyć! Bardzo smaczny, solidnie nadziany ptyś sprawił, że moja wizyta w Vaffie zakończyła się uśmiechem od ucha do ucha.

8. MEISTERSZTYK

Gdzie?: ul. Antoniego 21 we Wrocławiu.

Media społecznościowe: Meistersztyk.

Cena eklera: 15 zł.

W Meistersztyku powstają craftowe słodkości, a wśród nich oczywiście eklery! Mamy do czynienia z ich tradycyjną wersją, bez kruszonki. To zdecydowanie fajna opcja do kawki, jednak dla mnie mogłyby być trochę bardziej nadziane w środku. Nie zmienia to faktu, że jest smacznie.

Ceny podane we wpisie z różnych przyczyn mogą się zmienić więc przed odwiedzeniem restauracji warto zapoznać się z aktualnym cennikiem.

GDZIE WE WROCŁAWIU NA EKLERY I PTYSIE?

Article Tags:
· · · · · ·
Article Categories:
Słodkości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Don't Miss! random posts ..